2050-re a világ népességének 66 %-a lesz városlakó. A városok már most is a 75 százalékban járulnak hozzá a globális szén-dioxid kibocsátáshoz, ezen belül is főként a közlekedéshez és az épített környezethez kapcsolódnak a legmagasabb kibocsátási értékek. Éppen ezért a városok és épületállományuk kulcsfontosságú a klímainnovációs megoldások keresése során. A Climate-KIC következő magyarországi képzése ezt a kérdéskört járja körül, a régiós helyzet elemzésével és nemzetközi és hazai megoldások bemutatásával.
Kinek szól a képzés?
Az épületállomány felmérésével és felújításával foglalkozó, a kapcsolódó szabályozási hátteret vagy éppen az elérhető technológiákat kutató szakértőknek. A kétnapos képzés angol nyelvű, mivel nemzetközi projektek is bemutatkoznak és a résztvevők legalább fele a Climate-KIC klímainnovációs közösségének más régióiból érkezik majd. A rendezvény tehát nemzetközi kapcsolati hálózat építésére is lehetőséget ad.
A képzés főbb témái:
· a magyar és az európai épületállomány jellemzői
· európai szabályozási keretrendszer
· a klímaszempontú felújítás pénzügyi vonzatai
· iroda zöldítés zöld falakkal és zöld tetőkkel
· smart city koncepció: az épületállomány szerepe az “okos városban”
· Climate-KIC esettanulmányok
· épületlátogatás (a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete szervezésében)
A teljes program letölthető itt.
Partnerünk a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete
Regisztráció:
A regisztrációs felület ezen a linken érhető el.
A képzés részvételi díja 400 euró, amely tartalmazza a kétnapos rendezvényen való részvétel díját és az ebédek, kávészünetek és vacsora árát. November 13-ig történő jelentkezés esetén kedvezményes, 150 eurós áron lehet regisztrálni.
A Climate-KIC partnerei és alumni tagjai számára ingyenes helyek is elérhetőek, az igénylést szintén a fenti regisztrációs felületen kell jelezni.
A kurzussal kapcsolatban várjuk kérdéseiket az education@ppis.hu email címen.